MEDYCYNA Partnerzy: grupy wsparcia choroby forum medyczne

  Czyszczenie narzędzi chirurgicznych

  08-11-2009 przez Peter Hook

  Instrumenty chirurgiczne powinno być oczyszczone jak najszybciej po użyciu. Krew i pył nie należy dopuścić do wyschnięcia na instrumencie. To tylko im trudniejsze do czyszczenia i sprzyja korozji.
   
  Również wszystkie instrumenty zaangażowanych w sprawy powinny być czyszczone
  czy zostały one właściwie wykorzystywane, czy też nie. Bezpośrednio po zabiegu lub piercing, niezależnie od okoliczności, opłukać instrumentów demineralizowanej, wody destylowanej w celu usunięcia nadmiaru krwi i odłamków.

  NIGDY nie używać ściernych pad czyszczenia instrumentów chirurgicznych. Będzie to blizna instrumentów i pozostawić zera lub groove, gdzie brud i gromadzić woda może zbierać i prowadzić do korozji i korozję. Będzie to również usunąć warstwę pasywacji, która jest cienka warstwa, która dotyczy instrumentu i chroni jej zakończeniu.

  Detergenty: Najlepiej jest korzystać neutralny detergent pH podczas mycia narzędzi chirurgicznych pH 7,0 do 8,5 będą miały co najmniej negatywny wpływ na instrumencie. Detergentu, który jest nisko sudsing wolnego płukania i dobrego środka zwilżającego jest najlepsze dla sterylizatora podkładki lub ultra-sonic cleaner. W przypadku wysokiego detergentu sudsing jest używany i wszystkich detergentów nie jest usuwany, instrumenty są bardziej narażone na miejscu i plamy.

  Mieliśmy nadal problem z plamienia w jednej z naszych klinik i ostatecznie ustalona nowa osoba była instrumentem do oczyszczania ich połysk. Miała przetarł wszystkich filmów pasywacji i podrapał instrumentów tak bardzo, że środek czyszczący był powodując ich miejscu.

  Sterylizatory Podkładka jest dobra metoda czyszczenia i sterylizacji swoje instrumenty, ale wiem, większość małych sklepów mają pokój lub korzystania z tych obiektów. The Next Best Thing jest ultradźwiękowej. To dokładnego i szybkiego sposobu mycia instrumentów. Instrumenty chirurgiczne mogą być oczyszczone i gotowe do autoklawu lub wysterylizowane kwestia pięciu minut.

    Mycie ultradźwiękowe jest bardziej skuteczna niż oczyszczanie strony, głownie dlatego, że woda jest zmuszony przez wysokiej częstotliwości we wszystkich szczelinach instrumentów escpecially, rzeczy takie jak Hemostats. Ultradźwiękowej może usunąć do 90% ziemi i gruzu, ale nie eliminuje konieczność sterylizacji.

  Po oczyszczeniu swoje instrumenty powinny być smarowane smarem zatwierdzonych chirurgicznych. Należy tego dokonać dalszej ochrony instrumentów podczas sterylizacji i przechowywania. Smar powinny być rozpuszczalne w wodzie i przeciwbakteryjnym, i powinien być stosowany po każdym czyszczenia. Postępuj zgodnie z wskazówkami producenta do przygotowania kąpieli lucrication.

  Natychmiast po mycia instrumentów, zanurz je w kąpieli przez co najmniej 30 sekund. Usuń je i pozwól nadmiar odsączyć, NIE przemyć je. Film smarowania powinien pozostać na instrumenty w procesie sterylizacji i przechowywania ich ochrony.

  Będę dodając więcej artykułów na temat sterylizacji więc stay tuned.

   

  Losowe artykuły

   
  © 2009 Artykuły ze świata medycny Powered by Medicine blog