MEDYCYNA Partnerzy: grupy wsparcia choroby forum medyczne

  Fibromyalgia – przyczyny, objawy i możliwości leczenia

  01-11-2009 przez Peter Hook

  Fibromialgia jest chorobą przewlekłą, dając bolesne punkty w mięśniach i obszarów wspólnych, sztywność i problemy neurologiczne sztuki jak zmęczenie, niska jakość snu i uczucie depresji. Choroba rozwija się stopniowo i może wpływać na wielkie części ciała. Jest to przewlekłe, ale może dać lepsze i gorsze okresy. Choroba może mieć osobę blisko niepełnosprawnych, ale mogą też być łagodne lub prawie zanikają.

  Objawy fibromialgii

  W fibromialgii są punkty oferty w mięśnie, ścięgna i więzadła wokół ciała. Punkty są szczególnie często wokół stawów. Obszary przetargowe w połowie części mięśnie są coraz lżejsze z bólu. Punktów daje stały ból i ostre bóle przez ciśnienie. Jednak nie praca mięśni i ćwiczenia niekoniecznie zwiększa ból. Kiedy mięśnie są rozgrzane i wykonywać, ból może zniknąć lub zmniejszyć przez jakiś czas.

  Szyi, okolicy ramion, bioder, kolan okolicy, szczęki wspólnych obszarów, głowa, twarz, i okolice oczu są szczególnie często dotyczy. Przy szyi i okolicach głowy wpływa, ból często przybiera formę wspólnej głowy.

  Inne objawy fibromialgii są:

  – Sztywność mięśni, zwłaszcza w godzinach porannych.
  – Zdrowie psychiczne i fizyczne zmęczenie.
  – Niska jakość snu. Głębokiej części sen jest szczególnie dotkniętych.
  – Napięcie mięśniowe.
  – Zawroty głowy.
  – Pragnąc uczucia.
  – Depresyjne uczucia.
  – Zaburzenia w pracy jelit, jak biegunka, zaparcia, bóle i wzdęcia.
  – Drażliwość pęcherza.
  – Zwiększona wrażliwość na drażliwość i od sensoryczne bodźce, takie jak światła, dźwięku i dotyku.
  – Suchość w ustach, oczy i skórę.
  – Ból w czasie miesiączki

  Choroba nie daje żadnych zmian anatomicznych i tkanki w pierwszej kolejności, ale bezczynność, napięcia i słabe krążenie może w dłuższej perspektywie wpływa na kształt ciała i dawać reakcje zapalne.

  Przyczyny i mechanizmy fibromyalgia

  Dokładne przyczyny fibromialgii nie są jeszcze w pełni poznany. Uszkodzenie rdzenia górnego regionu może być przyczyną choroby. Zakażenia wirusowe i bakteryjne mogą być przyczyną pierwotnego choroby. Cierpiących Fibromyalgia często mają niedobór magnezu.

  Wstępne przyczyny wydają się zmienia produkcję i wydzielanie substancji nadajnik w mózgu i układu nerwowego, zwłaszcza serotoniny, melatoniny i substancji P. Neuroprzekaźniki prowadzi sygnałów z jednej komórki do drugiej. Niektóre sygnały od centralnego układu nerwowego, aby organ może zostać zwiększona, a inne zmniejszyły, produkując objawy choroby. Zaburzenia nerwowe sygnały następnie przedstawić następujące zmiany funkcjonalne, które dają objawy choroby:

  – Zwiększona aktywność w częściach mózgu, dając lęk i niepokojący sen.
  – Ograniczenie aktywności w innych częściach mózgu, produkujących objawów depresji.
  – Zwiększone napięcie mięśniowe podczas snu.
  – Zwiększone zwężenie w naczyniach krwionośnych w strukturach mięśni i stawów.
  – Zmniejszenie przepływu krwi w mięśniach i wspólne obszary ze względu na wzrost napięcia mięśni i zwężenia naczyń krwionośnych.
  – Zmniejszyła się aktywność gruczołów produkujących ślinę, sebum i łzy.

  LIFESTYLE ŚRODKI I ćwiczeń fizycznych w leczeniu fibromialgii

  Trudno jest znaleźć leczenia, które całkowicie leczy choroby, ale umiejętne połączenie środków styl życia, a niekiedy także leczenie może odebrać większość objawów.

  Objawy fibromialgii może utrudnić osiągnięcie aktywny tryb życia. Jednak do pracy, sport i hobby działań będzie zmniejszenie objawów i skutków choroby.

  Regularne szkolenie będzie znacznie zmniejszyć objawy choroby. Szkolenia powinny angażować wszystkie mięśnie ciała, a także ćwiczenia, które poprawiają stan.

  Połączenie treningu siłowego mięśni jak np. podnoszenie ciężarów i stan szkolenia jogging będzie szczególnie przydatna. Basen ćwiczenia zarówno siłę mięśni i stan w tym samym czasie, ale woda nie powinna być zimna.

  Na początku, sesje szkoleniowe powinny być krótkie i proste, ale powinny one być dłuższe i cięższe jako jeden przyzwyczaja się do działalności szkoleniowej.

  Techniki relaksacyjne jak gazowego szkolenia i medytacja mogą pomóc w normalizacji funkcji układu nerwowego i wzrost przepływu krwi do mięśni.

  Fizyczne jogi może przyczynić się do zmniejszenia sztywności, zwiększają przepływ krwi i zmniejszyć wady anatomiczne w obrębie stawów i mięśni.

  Objawy fibromialgii często przyczyną cierpiących, aby sądzić, że zarządzają mniej niż faktycznie robią. Może to być przydatne dla cierpiącego z fibromyalgia szukać porady, aby pomóc mu normalizacji jego poziomu aktywności lub przyjąć wyższy poziom aktywności ze względu na swoją chorobę.

  Zdrowa dieta jest ważna. Żywności powinny być tak naturalne, jak to możliwe, i to źródła żywności, takiej jak: Warzywa, owoce, pełne zboża chleb lub zbóż, orzechy, migdały, ryby, owoce morza, faule i grzyby.

  Należy unikać wielkich ilości tłuszczu mięsa, sera lub tłuszczu z mleka, tłuszczów nasyconych i czerwonego mięsa. Należy również unikać wielkich ilości oleju sojowego lub olej kukurydziany. Nie należy używać margaryny i unikać żywności zawierającej chemicznie zmienionej tkanki tłuszczowej. Wielkie ilości wszystkich wymienionych rodzajów tłuszczu zwykle pogarsza krążenie krwi i zwiększa reakcje zapalne.

  Należy spożywać olej z ryb, oliwy z oliwek, olej rzepakowy, olej rzepakowy, Olej z orzeszków ziemnych i oleju słonecznikowego, lub żywności zawierającej tego typu tłuszczu jak oliwki, orzechy, nasiona słonecznika i tłuszczu ryb, ponieważ tłuszcz następnie spożywać będzie się zmniejszać reakcje zapalne mięśni i wspólnych obszarów.

  Leczenia fibromialgii

  Niektóre rodzaje leków mogą być wykorzystywane w celu łagodzenia objawów do czasu, ale generalnie nie powinny być stosowane stałe:

  – Leki przeciwbólowe można zmniejszyć ból w punktach składania ofert.
  – Przeciwdepresyjne mogą pomóc odebrać uczucia depresji i poprawy snu.
  – Leki zwiotczające mięśnie przed snem może pomóc zrelaksować się podczas snu.

  Na rynku można również znaleźć alternatywne leki w leczeniu fibromialgii, w oparciu o zioła, witaminy, minerały i antyutleniacze. Leki te zawierają składniki dać kilka użytecznych efektów:

  – Aby naprawić żywieniowych wad stwierdzonych przez fibromyalgia
  – Normalizacji produkcji neuroprzekaźników, a tym samym poprawy lokalnego krążenia krwi w mięśniach i okolice stawu.
  – Poprawa snu i wypoczynku w mięśniach podczas snu.
  – Aby pomóc na zmęczenie.
  – Aby zmniejszyć ból poprzez działanie przeciwbólowe.
   
  Przykłady składników znalezionych w takich leków są:

  – Magnez – leczyć niedobór w organizmie? S poziom magnezu.
  – 5-HTP – prekursor serotoniny, aby pomóc przed niedoborem serotoniny i tym samym poprawę lokalnego krążenia krwi.
  – Melatonina – poprawa snu i wypoczynku podczas snu.
  – Ekstrakt Rhodiola Rosea – Aby pomóc przed zmęczeniem.
  – Korzeń imbiru – w leczeniu bólu i zapalenia mięśni i stawów.

  Masaż klasyczny lub inne rodzaje fizycznych therapi, np. kilka razy w tygodniu, może także przyczynić się do zwiększenia przepływu krwi, zmniejszyć napięcie, sztywność, a tym samym zmniejszyć zabrać bólu.

   

  Losowe artykuły

   
  © 2009 Artykuły ze świata medycny Powered by Medicine blog